O nás

Jmenuji se Josef Chrapek a spolu s manželkou Šárkou, 4 letým synem Petříkem a ročním Josífkem provozujeme tento eshop. Zatímco já se starám o výrobu, Šárka spravuje tyto stránky a účetnictví a synové jsou vrchní kontroloři kvality veškerých výrobků :) 

Za svou praxi jsem si prošel výrobou spousty výrobků, ale dřevo bylo vždy materiál, ke kterému jsem nejvíce tíhnul, a tak jsem u něj i zůstal. Začalo to výrobou drobných šperků, dekorací, svícnů atd. a po narození syna to přešlo přirozeně ve výrobky pro něj, a to mě začalo naplňovat nejvíc. Zjišťovali jsme různé přístupy k principům vývoje dětí, jejich motoriky, dovedností apod. a objevili jak učení italské pedagožky Marie Montessori, tak maďarské psycholožky Emmy Piklerové, které se velkou měrou zasadily o dnešní velice rozšířený způsob rozvoje dětí. Ten klade důraz na vlastní tempo dítěte při objevování, prolézání a dosažení vývojových milníků.  Podle nich jsem začal vyrábět nábytek a pomůcky, které dávají smysl, rozvíjí a jsou udržitelné, čili slouží dítěti mnoho let. 

Jelikož je hlavním kontrolorem můj vlastní syn a děti z rodiny, tak si dávám nadmíru záležet na bezpečnosti a spousta prvků je předimenzovaná i na dospělého člověka. Veškeré barvy a laky splňují normy na dětské hračky. Nábytek a design houpaček i věží byl několikrát vyráběn a laděn do nejmenších detailů. Materiál je pečlivě vybírán u českého dodavatele a veškerá úprava jednotlivých desek je dělána ručně s láskou. 

Stále vymýšlím a hledám nové nápady pro výrobu dalších pomůcek a hraček, a tak pevně doufám, že se tento eshop brzy rozroste o celou škálu smysluplných hraček a pomůcek, které vytvoří nejen mým dětem, ale i těm vašim nezapomenutelné dětství.