Piklerové trojúhelník set 2v1

12 hodnocení
 
Novinka Doprava zdarma
 
  • 1 z 5

Set trojúhelníku Piklerové a skluzavky nabízí skvělý způsob přirozeného rozvoje dětí a možnost samostatného objevování výšky a hloubky dle možností dítěte. Trojúhelník byl vyvinut maďarskou pediatričkou Emmy Piklerovou a více se o něm dozvíte v podrobném popisu. 

Oboustranné prkno slouží jako doplněk k trojúhelníku Piklerové. Z jedné strany slouží jako oblíbená klouzačka a z druhé jsou přidělány záchytné příčky pro šplhání nahoru nebo scházení dolů. Zacvakne se do trojúhelníku a perfektně drží. Sami si zvolíte úhel skluzavky podle šprušle, do které prkno nasunete. Skluzavka je několikrát ručně broušena k dokonalé hladkosti a natřena 3 vrstvami bezbarvého laku. Tato finální povrchová úprava zajišťuje skluz dětem, ale zároveň neklouže na boso. 

Dostupnost Do 2 týdnů
Běžná cena 5 480 Kč
Ušetříte 1 000 Kč (–18 %)
Cena 3 702,48 Kč bez DPH
4 480 Kč    
Značka Pepova dílna
Kategorie Dětský nábytek a učící věže
Záruka 2 roky
 

Tato pomůcka byla vyvinuta maďarskou pediatričkou Dr. Emmi Piklerovou, která zavedla nové teorie vzdělávání kojenců a uvedla je do praxe v sirotčinci, který provozovala. 

My jako rodiče často nevědomky chybujeme při hře na hřišti tím, že umisťujeme malé děti na zařízení, kam by ještě jejich tělíčka nebyla schopna vylézt. Pomáháme jim překonat motorický úkol, abychom jim poskytly tu zábavnou část ze sklouznutí z klouzačky nebo z pocitu rozhledu z nejvyšší plošiny prolézačky. Tím jim ale bráníme objevit jejich vlastní hranice, které je učí limitům a umožní jim pocit bezpečí ve svém fyzickém já. 

V zásadě: pokud dítě nemůže lézt, prostě nebude lézt. Narodili jsme se s logikou, která je přirozeně navržena tak, aby nás chránila, a když testujeme hranice svých schopností, učíme se ze zkušenosti. Snažíme se chodit a padáme, a proto v rámci naší základny nacházíme hranici překladu našeho těžiště. Jedná se o základní teorii neuroplasticity - naše nervy, tj. náš mozek, jsou tvárné a pevně spojují to, co procvičujeme, abychom našli stabilitu, zlepšili kontrolu a rovnováhu.

Piklerův trojúhelník umožňuje našim dětem učit se svým vlastním hranicím ve svém volném čase způsobem, který omezuje bušení srdce rodičů na minimum (ve srovnání s umístěním batolete na vysokou platformu dětského hřiště a poté sprintem pod ním a modlením se, ať se nevrhnou z okraje)

 Vzhledem k tomu, že trojúhelník je jen metr od země, děti a batolata se dostanou jen tak vysoko, jak jsou připraveni. Trojúhelník není nutné upravovat s růstem vašeho dítěte. Svým vlastním tempem samo dosahuje vývojových milníků. Děti ve věku od 6 do 8 měsíců se mohou postavit pomocí příček a děti ve věku 4 a 5 let se mohou vyšplhat až k nejvyššímu bodu, dále se učit nové dovednosti a rozvíjet svou proprioceptivní kontrolu (schopnost nervového systému zaznamenat změny vznikající ve svalech a uvnitř těla pohybem a svalovou činností) kreativním způsobem, který také podporuje pocit fantazie.

To, co začíná jako prolézačka, se může stát hrad, vrtulník, dům na stromě, týpí atd. Budete svědky toho, jak jejich nálada určuje, jak daleko se každý den budou posouvat a každý měsíc vyzkouší něco nového.

Proč právě náš trojúhelník?

Jako výrobci jsme si dali záležet na několika aspektech. Bezpečnost je zaručena zajišťovacím šroubem, který zaručí, že se dětem nepodaří trojúhelník složit. Dále se můžeme pochlubit bukovými šprušlemi o  velkorysé šířce 31 mm (oproti konkurenčních 25mm, viz foto), které zajistí jak stabilitu, tak i pohodlnější došlap. Zároveň se díky této tloušťce natolik zvedne nosnost trojúhelníku, že si může s dítětem bez problému hrát i dospělý, což děti velmi ocení. A samozřejmostí je možnost složit prolézačku a uschovat například pod postel. 

Videonávod na sestavení trojúhelníku

Hmotnost 17 kg
Hmotnost trojúhelníku 12 kg
Hmotnost skluzavky 5 kg
Nosnost 80 kg
Materiál bočnic březová překližka 18 mm
Materiál příček buková kulatina 31mm
Rozměr trojúhelníku výška 67 cm, šířka 80 cm
Rozměr skluzavky délka 150 cm, šířka 38 cm, tloušťka 1,8 cm
Materiál skluzavky březová překližka 18 mm